Fitness

czyli rodzaj gimnastyki uprawiany dla zdrowia naszego ciała, zestawy ćwiczeń, które mają na celu wzmocnienie i ukształtowanie twoich mięśni. Dzięki fitness twoje ciało będzie wyglądało dużo młodziej. Już nie będziesz musiała się go wstydzić.

W jaki sposób popularne diety wpływają na przyrost mięśni?

Wiele znanych i powszechnie stosowanych diet, raczej hamuje przyrosty, niż je stymuluje. Dzieje się tak dlatego, że ich główny cel, to redukcja wagi ciała, a nie spalanie tłuszczu. Część z nich pozbawia niestety organizm tkanki mięśniowej, która w głównej mierze uczestniczy w procesach przemiany materii i spalania tłuszczu. Diety te wywołują także zbyt szybki spadek wagi, co powoduje, że organizm uruchamia reakcję obronną i stara się zachować jak najwięcej tłuszczu. Specjaliści od spraw żywienia twierdzą, że w przypadku redukcji przyswajalnych kalorii do 800-1200 dziennie, czyli poniżej niezbędnej dawki, organizm zaczyna "zjadać" swoje własne mięśnie, aby zdobyć "paliwo". Jeśli ograniczymy spożywanie kalorii do około 1100 kalorii, tracona waga w ok. 45% będzie ubywać tkanki mięśniowej. Diety niskokaloryczne powodują tak duży spadek masy mięśniowej zamiast tłuszczowej, ludzie którzy regularnie stosują, narażają swoje ciała na otyłość.

Jakie ćwiczenia dają nam najlepsze rezultaty?

Otóż trzeba podchodzić z dystansem do ćwiczeń wyłącznie na maszynach, gdyż zapewniają one równowagę podczas treningu, a to sprawia, że czynnik stabilizujący mięśnie w ogóle nie bierze w tej pracy udziału. W efekcie, organizm nie spala tylu kalorii, ile mógłby spalić, gdyby musiał także pracować nad zachowaniem równowagi. Na pewno warto na początek polecić przysiady, wyciskanie na ławce, wykroki, wyciskanie zza głowy, wiosłowanie w opadzie. Należy też pamiętać o prawidłowej formie ćwiczeń – ma to bardzo duże znaczenie dla wzrostu mięśni. Ćwiczenia te aktywizują mięśnie w różnych fazach wykonywanych ruchów, dzięki czemu pozwalają spalić większą ilość kalorii.

Jak często należy ćwiczyć?

Sam trening nie wpływa na rozrost mięśni, następuje on dopiero podczas odpoczynku. Zbudowanie nowej tkanki mięśniowej zajmuje ok. 5-8 dni, jeśli w tym czasie nie odbędziesz kolejnego treningu, twoja siła powoli opadnie.

Ćwicz razem z nami!

Dobrze wyposażone sale treningowe, sprzyjają skutecznym ćwiczeniom. Posiadamy wszystko, co pomoże Ci utrzymać doskonałą kondycję. Programy aerobikowe i zajęcia na siłowni prowadzą do utrzymania zgrabnej sylwetki. W trakcie ćwiczeń oferujemy koktajle białkowe i węglowodanowe, batony energetyczne oraz różnego rodzaju napoje wykonywane tu na miejscu.

Siłownia B-52 Morena fitness

STUDIO REKREACYJNE "B-52" TADEUSZ NOGAJ

ul. Jaśkowa Dolina 105
80-286 Gdańsk

NIP: 9570141848

REGON: 191616951

B-52 Siłownia Kutlurystyczna